Поливальні системи

Засушливим літом дачники, городники і садівники роблять все для поливу. У хід йдуть відра, ковшики, лійки, але вони мало допоможуть, якщо у вас велика ділянка.

У засуху зможе врятувати лише хороша система поливу. Шланги, котушки і дощувальники дозволять вам швидко зрошувати культурні рослини, завдяки чому хороший врожай вдасться отримати незважаючи ні на яку погоду.

Обладнання для поливу ділянки

Все обладнання для поливу можна розділити на:

  • повітряне;
  • крапельне;
  • внутрішньоґрунтове.

Перший тип є найпоширенішим. Виділяється він тим, що імітує природні опади. До повітряних зрошувальним системам відносять різноманітні види дощувальників, а також пістолети для поливу. Сюди ж можна віднести ті випадки, коли рослини поливаються лійкою чи зі звичайного шланга.

Крапельний полив – система шлангів, в яких на певній відстані зроблені отвори. Вони укладаються по рядах посадок, завдяки чому вода потрапляє прямо до коренів.

Внутрішньоґрунтовий полив за принципом нагадує крапельний, але шланги в цьому випадку укладаються під землею. Частіше за все його облаштовують на газонах.

Переваги поливальних систем Foresta

Поливальні системи для городу і саду від компанії «Foresta» чудово підходять для невеликих ділянок. Під цим брендом випускаються шланги, котушки для них, автоматичні системи. Компактність і простота робить їх ідеальним пристосуванням для теплиць, парників і присадибних ділянок.

Поливальні системи «Фореста» відрізняються простотою, надійністю і компактністю. Для використання вам буде достатньо під’єднати їх до джерела води. Нікого довгого прокладання шлангів, налаштувань електроніки проводити непотрібно.

Окремої згадки заслуговує автоматичне розмотування і намотування, яким обладнані поливальні системи Фореста. Завдяки ним шланг сам збирається на барабан, а не лежить у найменш підходящому місці. Так він завжди буде під рукою, але при цьому не псуватиме вигляд вашого газону.

Ще однією перевагою пристосувань для зрошення Foresta – універсальність. Використовувати їх можна для саду і городу, при підключенні до насосу, свердловини чи водопроводу.

Поливальні ПВХ шланги

Шланг – найпростіший вид зрошувачів. Він може досить успішно використовуватись без будь-яких додаткових пристосувань. З’єднуються шланги за допомогою конекторів чи перехідників (якщо діаметри різні).

Поливальні шланги бувають резинові і пластикові. Другий варіант оптимальний по ціні, якості та довговічності. Шланги Foresta відносяться саме до пластикових (вони виготовляються із ПВХ).

Серія GH буває 2 діаметрів: 1/2 і 3/4 дюйми (13 і 19 мм відповідно). Не залежно від діаметру вони всі армовані. Тришарові шланги користуються популярністю за:

  • гнучкість;
  • міцність (витримують тиск до 16 бар, не розрізаються і не протираються камінням);
  • стійкість до впливу УФ;
  • великий діапазон робочих температур (від -10 до +60°С).

На те, скільки коштує шланг для поливу, впливає довжина, діаметр, матеріал і наявність армування.

Автоматизовані поливальні системи

Найзручнішими є автоматичні системи поливу. Вони можуть оснащуватись електронікою, яка вмикає зрощення згідно заданої програми це допоможе зберегти врожай дачникам, яким часто доводиться від’їжджати.

До автоматичних може відноситись будь-який вид поливу, якщо він буде обладнаний таймером запуску, датчиком опадів. Частіше за все такі системи встановлюють на газонах. Їх головний недолік - залежність від електрики. Крім того, вони обов’язково мають бути підключені до насосу, бо з водогоном функціонувати не зможуть.

Компанія «Фореста» тих, хто проживає у приватному секторі, пропонують зручну систему RH-625 із автоматичним поверненням шланга. Вона універсальна, і може використовуватись як для городу, так і для квітника. Залежно від конкретних цілей можна підібрати відповідний режим зрошення на пістолеті (йде у комплекті).

Монтаж системи автоматичного поливу Foresta RH-625 здійснюється на стіні будинку чи на землі (передбачено 2 різних види кріплень).

Пістолет для поливу

Часто системи поливу саду оснащуються пістолетом. Це пристосування потрібне для того, щоб підібрати режим подачі води, її напір. Це необхідно для того, щоб не пошкодити молоді рослини.

Ще одна перевага пістолету для поливу – більш економна витрата води. Особливо ця характеристика буде цікава тим дачникам, у яких немає власного колодязя, і доводиться використовувати воду з водопроводу.

Моделі поливальних систем RH-625 і WR-235 компанії Foresta обладнуються пістолетами із 7-ома режимами. Деякі режими дозволяють використовувати цей прилад навіть як мийку.

Котушки для шланга

Одна із найголовніших проблем поливальних систем – громіздкі шланги. Вони постійно заплутуються в рослинах, через що використовувати їх незручно. Окрім того, при необачному різкому русі можна взагалі зламати молоду рослину.

Щоб спростити перенесення садового шланга для поливу і попередити його заплутування, використовуються котушки. За їх допомогою відразу після використання можна змотати шланг, щоб він не заважав.

Котушка для поливу Foresta WR-120 виготовляється із пластику і металу, що робить її одночасно легкою і міцною. Розрахована вона на використання із садовими шлангами діаметром від 13 до 25 мм.

Візки для котушок зі шлангом

Ще зручніше з місця на місце переміщувати шланг для поливу на котушці, якщо встановити конструкцію на колісний візок.

На нашому сайті ви знайдете візок «Foresta», який вже повністю готовий до використання. Вона укомплектована котушкою із ручним змотуванням, 30-ти метрами армованого ПВХ-шланга і пістолетом для поливу. Цей набір допоможе вам доглядати за газоном і садом.

Ручну поливальну систему Foresta WR-235 на колесах можна переміщувати не тільки по твердій поверхні, але також і по траві і мокрому ґрунту.

Ціни обладнання для поливання в Україні

Вартість в першу чергу буде залежати від матеріалів, з яких виготовлений полив, типу, бренду. Так, ручний варіант вам обійдеться дешевше, ніж система автоматичного поливу. Ціна також залежить від продавця. Якщо хочете зекономити, але отримати при цьому дійсно якісне обладнання, краще купувати його напряму у виробника. На офіційному сайті компанії «Foresta» ви можете купити обладнання для поливу без націнки.

Найдешевші варіанти роблять із матеріалів, які погано переносять вплив ультрафіолету, перепади температур. Через це вони тріскаються на сонці, ламаються на згинах. Саме з цієї причини якщо вам потрібна довговічна система поливу, купити краще армований шланг. Шланги Фореста мають тришарову структуру і зроблені з ПВХ, який не чутливий до впливу УФ.

Вибирайте поливальні системи Foresta, і зможете забути про постійні проблеми зі шлангами!

Показати більше